Sportowe ubrania damskie w modzie

Moda na sportową odzież nie przemija, a wręcz odwrotnie – stale przybiera na sile. Coraz więcej producentów dostrzega w tym  trendzie i swoje miejsce, proponując specjalne linie odzieży właśnie sportowej. Dzięki temu oswojone ubrania damskie sportowe wkraczają w nasze codzienne życie. I dobrze.

Wygodnie i swobodnie

Męska odzież, bez względu na trendy zawsze dawała nam większe pole do popisu, jeżeli chodzi o trendy niż damska. Dlatego modne sportowe ubrania damskie cieszą jeszcze bardziej. Dzięki nim kobiety zyskują swobodę na co dzień, bez konieczności utożsamiania ich stylu z uprawianiem sportu. To tzw. miejski luz, który dozwolony jest jako ubiór nawet do wielu korporacji.

Moda na sportowe obuwie

Oczywiście osoby, które uprawiają sport mają do dyspozycji wiele modeli, dopasowanych do konkretnej dyscypliny sportowej. Natomiast sportowe obuwie miejskie to co innego. Niezwykle modne są od wielu sezonów trampki, najlepiej białe, które zakładamy do wszystkiego, dosłownie – nawet do eleganckich sukienek.

Inne niezwykle modne buty to super kolorowe buty skórzane. Najlepiej, aby kolory były jaskrawe i intensywne. Je także możemy obecnie zakładać, jako obuwie nie tylko sportowe, lecz także do spódnic, trenczy itd.

Damskie ubranie sportoweNiszowe sportowe ubrania damskie

Moda na sportowy styl stworzyła także idealną lukę dla wielu młodych projektantów. Oczywiście wielkie domy mody także projektują dresy itp., jednak bardzo popularne jest kupowanie ręcznie szytej odzieży u lokalnych artystów designerów. Polscy projektanci, którzy stawiają współcześnie na promocję polskiego wzornictwa folkowego, zarówno w starej odsłonie, jak i nowoczesnej mają bardzo żyzny czas. Modne są również inne wzory, patchworki, cięcia naturalne, bez wykończenia itp.

Obecnie spodnie dresowe lub bluza powinny być sygnowane jakimś nazwiskiem polskiego projektanta niszowego. Okazuje się bowiem, że wśród fashionistów ubrania damskie ich produkcji są popularne i znane, a co najważniejsze bardzo ładne. Pamiętajmy jednak, że nie są to tanie rzeczy i za spodnie dresowe musimy zapłacić minimum 200 zł.

Tańsze marki – równie dobry look

Ładne i dobre jakościowo ubrania damskie kupimy również w tańszych sklepach. Warto poszukać w internecie, gdyż takie sklepy zazwyczaj mają niższe ceny, a produkty są tożsame jakościowo, co te znanych sieciówek. Warto poszukać fajnej bluzy, dresu, czy kurtki, które możesz nosić na co dzień, nie tylko w domu. Inwestuj w ciekawe kroje, oryginalne fasony i modne kolory.

Dodatki w modzie sportowej

Pamiętajmy, że w mieście każda moda wymaga dopełnienia akcesoriami. Sportowy styl także wymaga ciekawych dodatków. Może to być kolorowy zegarek, modne okulary, kolorowy wielki szal, ciekawa designerska nerka, czy modna, ręcznie wykonana biżuteria.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.