Prosta droga do sukcesu

Założenie własnej działalności i osiągnięcie sukcesu to spore wyzwanie. Zakładając firmę, zawsze musimy liczyć się z tym, że czeka nas dużo ciężkiej pracy. To my musimy zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół, który pozwoli cieszyć się osiągniętym sukcesem. Jeśli prowadzimy np. firmę zajmującą się przeprowadzkami, musimy wiedzieć, że nasza działalność wiąże się z dużą odpowiedzialnością. W końcu klienci niejednokrotnie powierzają nam wiele wartościowych rzeczy.

Do każdego zlecenia musimy podchodzić nad wyraz rzetelnie i z wielką dbałością o każdy detal, który ma wpływ na przebieg transportu. Przygotowanie do niego warto rozpocząć od absolutnych podstaw, takich jak między innymi zakup odpowiednich opakowań, w których będziemy mogli bezpiecznie umieścić wszystkie przedmioty przygotowane do przewiezienia.

Opakowania kartonowe – jaki rodzaj?

Ilość i wielkość kartonów, które będą wykorzystane do obsługi danego zlecenia jest zależna od jego charakteru. Obsługa tradycyjnej, domowej przeprowadzki wymaga zastosowania innego rodzaju kartonów, niż na przykład zmiana lokalizacji biura i transport związanej z nim dokumentacji. Przewóz sprzętów elektronicznych oraz innych ciężkich i dużych przedmiotów wymaga zastosowania kartonów o mocnej budowie, najlepiej trzy i pięciowarstwowych.

Opakowania kartonowe tego typu są bardzo wytrzymałe, odporne zarówno na zniszczenia, jak i odkształcenia, a zatem są przystosowane do wytrzymywania większego nacisku przedmiotu znajdującego się w ich wnętrzu. Do lekkich rzeczy, typu drobne bibeloty, dokumenty itp., zupełnie wystarczający będzie karton wykonany z dwóch lub trzech warstw tektury.

Rozmiar też ma znaczenie

Opakowania kartonowe do pakowaniaKolejnym ważnym czynnikiem, który musimy uwzględnić podczas wyboru kartonów jest ich rozmiar. Jeżeli umieszczamy w nich kilka przedmiotów, które są dość odporne na zniszczenia, jak na przykład książki czy wspomniane wcześniej dokumenty, tak naprawdę możemy użyć kartonów o dowolnej wielkości. Musimy tylko pamiętać, aby ze względu na ich ciężar wybrać te modele, które wyposażone zostały w wygodne uchwyty ułatwiające ich przenoszenie.

W przypadku przedmiotów, które będą przewożone pojedynczo, są delikatne i łatwo mogą ulec zniszczeniu, sprawa nie jest już tak prosta. W takiej sytuacji wybrane przez nas kartony muszą być dopasowane do rozmiaru umieszczanych w nich rzeczy. Nie mogą być zbyt obszerne, ponieważ skutkowałoby to niekontrolowanym przemieszczaniem się zamkniętych w nich przedmiotów. To z kolei mogłoby przyczyniać się do ich uszkodzenia. Kartony, w których znajdują się cenne rzeczy, powinny być dodatkowo zabezpieczone specjalnymi wypełniaczami – zminimalizują one naturalne wstrząsy związane z przewozem.

Moc kształtów

Opakowania kartonowe muszą być dopasowane kształtem do rodzaju przedmiotów, które będziemy przewozić. I znów, jeśli rozważamy kwestię transportu rzeczy odpornych na zniszczenia, to jaki kształt kartonu wybierzemy jest sprawą drugorzędną. Inaczej jest w przypadku takich przedmiotów, jak: telewizory, lodówki i inne sprzęty, obrazy, drobiazgi wykonane z tworzyw, które łatwo się tłuką. Musimy umieścić je w kartonach o specyficznej formie.

Wiele ciekawych i praktycznych modeli opakowań kartonowych posiada w swojej ofercie na przykład Poczta Polska. Specjalne pudła, przeznaczone do transportu przedmiotów wymagających większej ostrożności, to tylko jedna z wielu propozycji. Znajdziemy tam również opakowania kartonowe służące do przewozu rzeczy o nietypowych kształtach, np. wyjątkowe kartony przypominające… szafę. Posiadają one drążek do zawieszenia wieszaków z ubraniami. Warto skorzystać tej bogatej oferty i w ten sposób właściwie przygotować się do obsługi każdego rodzaju zlecenia. Pamiętajmy, że zadowolenie klientów ze świadczonych przez firmę usług jest dla niej najlepszą formą reklamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.