Praktyczne kolory odzieży dziecięcej

Wydawać by się mogło, że najbardziej praktycznym kolorem dla dzieci jest czarny. Na nim podczas codziennej aktywności malucha nie będzie widać śladów szalonej zabawy. Czy tak jednak na pewno jest? O to podpytaliśmy doświadczone mamy, które każdego dnia kompletują zestawy ubrań swoim dzieciom.

Czy kolor to priorytet?

Mamy potwierdzają, że to nie kolor jest kwestią priorytetową, którą sugerują się podczas odzieżowych zakupów dla swojej pociechy. Liczy się przede wszystkim wygoda. Na pierwszym miejscu stawiana jest jakość materiałów. Spodnie chłopięce czy dziewczęca sukienka ma być po prostu wykonana z tkanin, które nie będą przegrzewać czy wychładzać ciała. To również te, które nie spowodują uczulenia ani podrażnienia skóry.

 

Na drugim miejscu stawiana jest praktyczność. Ubrania mają nie krępować ruchów dziecka, mają się też nie zniszczyć już po pierwszych długim spacerze czy zabawie na placu zabaw. I dopiero tutaj możemy mówić o kolorze, bo rzeczywiście są takie barwy, których dzieciom nie powinniśmy serwować.

 

Niedozwolony biały

Białe spodnie chłopięce albo śnieżna bluzeczka dla dziewczynki to niezbyt dobry pomysł, jeśli tylko dziecko ma w takim ubraniu spędzić cały aktywny dzień. Oczywiście, że biel jest pożądana, ale raczej na specjalne okazje. Mamy nie mogą się złościć, kiedy syn wróci z ubłoconymi nogawkami spodni, a córka z zalaną sokiem malinowym bluzką. To właśnie uroki dzieciństwa i nie należy ograniczać im swobody. Na pewno nie wtedy, jeśli pod uwagę weźmiemy poszczególne elementy ich garderoby.

Paleta barw

Najlepszym rozwiązaniem są zestawienia kolorowych ubrań. Różnokolorowe nadruki to strzał w dziesiątkę. Okazuje się, że nawet spodnie chłopięce w ciemnym, jednolitym kolorze nie są dobrym rozwiązaniem. Czarne nogawki szybko przetrą się na kolanach i będą wyglądać po prostu niechlujnie.

 

Gra w kolory to podstawa. Rodzice powinni postawić na kolorowe ubrania. Po pierwsze właśnie takie są najbardziej lubiane przez same dzieci, po drugie to właśnie one są najbardziej praktyczne. Żółty, pomarańczowy, różowy, zielony, czerwony i fioletowy. To barwy, które dzieci wprost uwielbiają. Poza tym, kiedy jak nie w wieku kilku lat można nosić stroje niczym barwny ptak?

 

Czy kierować się modą?

Oczywiście, że tak. Moda nie powinna być jednak najważniejsza. Liczy się wygoda i bezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że w modzie dziecięcej również panują trendy. Nie zmieniają się one jednak tak często, jak w przypadku odzieży dla dorosłych. Na pewno nie zmieniają się one wcale, patrząc na kolory ubrań. Tutaj panuje zupełna dowolność. Sami projektanci potwierdzają jednak, że najmłodszych nie powinno ubierać się w kolory ziemi i inne stonowane barwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.