Jaki kredyt zaciągniemy najłatwiej?

Kredyt gotówkowy jest najczęściej zaciąganym zobowiązaniem finansowym. Okazuje się, że już połowa Polaków takowy posiada. Bez względu na to, jaki rodzaj kredytu zostaje wybrany, potencjalny kredytobiorca zawsze musi wykazać określoną wysokość dochodów. Priorytetem jest zdolność kredytowa, ale w niektórych przypadkach wyliczana jest na preferencyjnych warunkach.

 

Kredyty gotówkowe na dowolny cel

Kredyt gotówkowy na dowolny cel jest zaciągany najczęściej. Wszystko dlatego, że właśnie w jego przypadku cała procedura wydania decyzji kredytowej jest najkrótsza. Co więcej, kredytobiorca ma w tym przypadku zupełną swobodę. Kredyty gotówkowe tego rodzaju można zaciągać na dowolną kwotę i dowolny okres trwania umowy. Banki zaś nie ingerują w to, na co zostają wydane pieniądze.

 

Kredyt na dowolny cel udzielany jest na podstawie analizy zdolności kredytowej. W przypadku niskich kwot procedura ta zostaje uproszczona – nierzadko kredytobiorca musi wypełnić jedynie wniosek i specjalne oświadczenie o dochodach. To tyle, a pozytywna decyzja zostaje wydawana nawet w kilka minut. Ponadto, wniosek kredytowy można złożyć w oddziale banku, ale też drogą telefoniczną czy online.

 

Kredyt celowy

Kredyt celowy jest zobowiązaniem, które wymaga potwierdzenia nabycia określonego produktu czy usługi. Udzielany jest na preferencyjnych warunkach, a kredytobiorca nierzadko nie musi nawet wykazywać zdolności kredytowej na określonym poziomie. Wystarczy minimalny dochód, bo często to cel staje się zabezpieczeniem takiego zobowiązania.

 

Kredyty celowe to kredyty gotówkowe. Oznacza to, że kredytobiorca otrzymuje środki, za które zobowiązuje się nabyć określony cel. Zdarza się również, że kredytobiorca wcale nie otrzymuje pieniędzy, a te trafiają od razu do sprzedawcy. Tak dzieje się w przypadku, kiedy klient decyduje się na kredyt samochodowy, kredyt na sprzęt AGD czy RTV. Ale cel może być tak naprawdę dowolny. Popularne są kredyty na wakacje, wyprawkę szkolną czy remont mieszkania.

 

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny, którego istotą jest otrzymanie wsparcia finansowego na zakup dowolnej nieruchomości, jest jednym z najczęściej branych, ale jednocześnie najtrudniej go zaciągnąć. Wszystko dlatego, że jego wartość jest wysoka, a zobowiązanie zaciągane jest na wiele lat. Zdolność kredytowa kredytobiorcy jest analizowana bardzo skrupulatnie. Potencjalny klient musi wykazać stały dochód o określonej wartości, sprawdzana jest też jego historia kredytowa w BIK. Bank w ten sposób stara się minimalizować ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy.

 

Kredyty hipoteczne to nie kredyty gotówkowe. Kredytobiorca nie otrzymuje środków na własne konto bankowe, ale pieniądze trafiają zawsze na rachunek dewelopera albo osoby prywatnej, która sprzedaje nieruchomość na rynku wtórnym. Kredytobiorca może natomiast starać się o dodatkowe środki, na przykład na wykończenie czy remont takiej nieruchomości, Wtedy będzie dysponować określoną sumą gotówki, ale warunkiem jest potwierdzenie odpowiednio wydanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.