Dlaczego mężczyźni stawiają na wygodę?

Wygoda to podstawa, a moda ma drugorzędne znaczenie. Właśnie tak myśli większość mężczyzn. Zdecydowanie częściej panowie wybierają klasyczne koszuli i jeansowe spodnie, niż kierują się trendami, jakie w każdym sezonie wyznaczają światowi projektanci.

30% mężczyzn wybiera swobodę

Tak wskazują ostatnio przeprowadzone badania. Przepytano aż 1000 panów i właśnie 30% z nich stwierdziło, że na obowiązującą modę nie patrzy wcale. Raczej stawiają na klasykę i uniwersalne kroje. W ich szafach znajduje się kilka bawełnianych koszulek, spodnie bojówki męskie, kilka par jeansów, jedna sportowa marynarka, kilka koszul, trampki i mokasyny.

 

Kobiety ubierają się o wiele bardziej elegancko. Panowie nie mają często pojęcia, jak stworzyć ponadczasowy zestaw ubrań. Co więcej, to panie są bardziej zdeterminowane i zdarza się, że wybierają odzież, w której im niewygodnie tylko po to, by wyglądać ładnie. Mężczyźni zupełnie nie biorą tego pod uwagę. Kiedy tylko mogą, pantofle zamieniają na adidasy.

 

14% nie chce się wyróżniać

Co więcej. Okazuje się, że nawet 14% mężczyzn specjalnie wybiera klasyczne kroje, po to, by zbytnio nie wyróżniać się z ulicznego tłumu. To znowu domena kobiet, które właśnie pragną być zauważane i doceniane. Dla mężczyzn liczy się kolejny raz praktyka i swoboda. Nie mają zamiaru poświęcać się dla mody.

 

Nowe trendy nie są chętnie przyjmowane przez panów. Wszystko dlatego, że doceniają oni swoje przyzwyczajenia. Dlaczego mieliby bojówki męskie zamieniać na niewygodne spodnie typu slim? Panowie cenią sobie przywiązanie. Za nic nie wyrzucą rozciągniętej już koszulki, którą zdarza im się nosić już kilka lat.

 

4% mężczyzn przyznaje, że moda ma jednak znaczenie

Tylko 4% panów zwraca uwagę na modę i odzieżowe zakupy zawsze stara się realizować zgodnie z panującymi trendami. Jeśli hitem będą bojówki męskie, oczywiście od razu wybiorą się po takie do sklepu.

 

Modni mężczyźni to przede wszystkim młodzi mężczyźni. Widać wyraźnie, że trendami interesują się najczęściej ci w przedziale wiekowym 18-35 lat. To oni też są gotowi na częste zmiany i chętnie podejmują nowe modowe wyzwania. To młodzi również częściej decydują się na wyróżniające z tłumu części garderoby, to młodzi są coraz bardziej eleganccy. Na miasto zakładają spodnie bojówki męskie, ale na uroczyste przyjęcie włożą najlepiej skrojony garnitur.

 

Męska szafa

W przeciętnej męskiej szafie znajduje się około 10 bawełnianych koszulek, 7 wizytowych koszul, 5 par spodni jeansowych, 1 spodnie bojówki męskie, około 5 par butów, tyle samo różnych kurtek.

 

Mężczyźni realizują zakupy odzieżowe średnio raz na kwartał. Najczęściej kompletują od razu całe zestawy. Kupują tylko to, co jest im naprawdę potrzebne. Raczej nie sugerują się ceną czy sezonowymi obniżkami. Zdecydowanie częściej stawiają na jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.